Oświetlenie wykorzystywane przy imprezach masowych

Okres wiosenny otwiera sezon imprez społecznych, jak koncerty i festyny. Na takich imprezach masowych, dochodzi do bardzo wielu wydarzeń kulturalnych, tanecznych oraz muzycznych. Zdarza się więc, że uroczystości takie trwają do późnej nocy. Najczęściej, odbywają się one w miejskich ośrodkach kultury oraz parkach. Miejsca te powinny zostać jednak odpowiednio oświetlone, by w trakcie imprez nie dochodziło do wypadków.

Lampy ledowe zapewniają dużo oświetlenia

Zazwyczaj, sceny oświetlane są ogromnymi lampami, jednak co w przypadku oświetlenia ścieżek i strefy, w której znajduje się widownia? Tutaj świetnie sprawdzają się lampy ledowe. Oświetlenie takie nie razi przede wszystkim w oczy – oznacza to, że osoby znajdujące się wśród publiczności, będą miały szansę na odnalezienie się wśród przestrzeni/ sektorze przeznaczonym dla gości, jednak dojrzą też to, co dzieje się aktualnie na sceny.

lampy ledoweTradycyjne żarówki bardzo łatwo jest stłuc, dlatego takie oświetlenie byłoby ryzykownym na imprezie masowej, na którym uczestnikom zdarza się także pić alkohol. Oświetlenie ledowe doskonale spełnia swoje zadanie, uwzględniając także utrudnione warunki atmosferyczne. Większość lampek, rozprowadzanych na specjalnych sznurach czy taśmach, otacza się specjalnym przezroczystym tworzywem, które pomaga osłonić diody przed wilgocią i zbyt niską temperaturą. W przypadku, tradycyjnych żarówek, byłoby to znacznie trudniejsze, ponieważ najmniejszy kontakt z wilgocią, mógłby zakończyć się zwarciem, a więc spaleniem takich żarówek. Zaletą oświetlenia ledowego jest więc także jego wytrzymałość i długa żywotność – kupujący ten rodzaj oświetlenia może mieć pewność, że posłuży ono przez wiele imprez masowych. Pozostaje jedynie kwestia odnalezienia najlepszego producenta w dziedzinie tego rodzaju oświetlenia, co nie jest trudne, dzięki wirtualnej sieci, w której znajdują się specjalne rankingi. Gdyby okazało się więc, że ma odbyć się impreza, warto przejść się po sklepach z wyposażeniem wnętrz i zapytać sprzedawców o lampki ledowe, a także specjalne taśmy ledowe.

Leave a Comment