Ozonowanie pomieszczeń – klimatyzacja i samochod

Jak czyszczona jest klimatyzacja – ozonowanie pomieszczeń

Warto wiedzieć, że najczęściej ozon wykorzystuje się do ozonowania samochodów. Firmy zajmujące się ozonowaniem na pewno bardzo często wykonują ozonowanie pomieszczeń. Jednak w samochodach także często gromadzą się przykre zapachy oraz różnego rodzaju grzyby i pleśnie. Wiadomo przecież, że ozon zniweluje wszystkie zapachy.

Ozonowanie na pewno pomoże usunąć z wnętrza samochodu zapach dymu papierosowego, zapachu stęchlizny oraz pleśni. Ozon poradzi sobie nawet z rozlanym mlekiem. Wszystko na pewno będzie bezpieczne, ale możemy zastosować się do kilku bardzo ważnych spraw. Po pierwsze trzeba przygotować do ozonowania. Zawsze trzeba zacząć od usunięcia źródła zapachu. Jeśli mamy na przykład do czynienia z pleśnią to na początku trzeba oczyścić zanieczyszczone miejsce. Jeśli nie można tego zrobić mechanicznie to trzeba usunąć je za pomocą środków grzybobójczych. Jeśli mamy jakieś problemy z gryzoniami to na pewno musimy usunąć wszystkie martwe zwierzęta oraz wszystkie gniazda. Dopiero później można ustawić wszystkie parametry ozonatora. Oczywiście jego ustawienie będzie zależało od tego co chcemy zrobić. Ozonator można bowiem ustawić wewnątrz oraz na zewnątrz samochodu. Najczęściej jednak ozonator jest ustawiany wewnątrz samochodu na przednim fotelu pasażera. No i później należy podpiąć ją do przedłużacza. Jeśli korzystamy z ozonatora, który można podłączyć do przewodu wentylacyjnego to wówczas można ustawić ozonator na zewnątrz. Ozon będzie dostawał się do środka pojazdu poprzez wspomniany właśnie przewód. Ten musi zostać wprowadzony do samochodu przez uchylone okno. Jeśli chodzi o sam proces ozonowania to wówczas trzeba pamiętać o tym, że w czasie pracy ozonatora trzeba ustawić wentylację w samochodzie na obieg zamknięty. Trzeba także uruchomić wentylatory. Wszystko to powinno trwać około piętnaście minut.

Dzięki temu ozon zostanie zassany do kanałów wentylacyjnych i usunie nieprzyjemne zapachy z kanałów. Jeśli chodzi o samą długość ozonowania to będzie ona oczywiście zależała od rodzaju zapachu oraz od stopnia nasilenia zapachu, a także na przykład wilgoci.

Leave a Comment