Podnoszenie profesjonalizmu moich usług gazowniczych

Moja firma od dawna funkcjonowała zgodnie ze starymi zasadami – najważniejsze było to, by robota była dobrze zrobiona. Ostatnio jednak zaczęło mi brakować czegoś więcej – chciałem, by moi pracownicy prezentowali się jako ludzie, którzy są prawdziwymi profesjonalistami.

Jak jednak miałem podnieść poziom moich usług gazowniczych?

profesjonalne usługi gazownicze w BydgoszczyPrzede wszystkim musiałem zadbać o to, by moi pracownicy wiedzieli coś więcej o świecie, niż tylko to, w jaki sposób napełnia się butle z gazem. Postanowiłem, że od tego dnia, każdy z nich w procedurę będzie miał wpisane zwroty grzecznościowe oraz uśmiech. Do tego w samochodzie nie wymagałem od nich nigdy pośpiechu, ale przy klientach powinni załatwiać sprawę tak szybko, jak to tylko możliwe. Gdy przedstawiłem te zasady, nie każdemu się one spodobały. Ja jednak byłem nieugięty – moje profesjonalne usługi gazownicze w Bydgoszczy musiały być bezkonkurencyjne. Z sobie znanych źródeł wiedziałem, że niektóre inne firmy podchwyciły mój pomysł, i również poleciły pracownikom, by zachowywali się zgodnie z zasadami kultury osobistej. Teraz nie można było się już z tego wycofać – gdybyśmy to zrobili, bylibyśmy znani z tego, że jesteśmy ostatnią firmą, która się do tego nie stosuje. Ludzie potrzebowali tego, by o nich zadbać. Jeśli przychodzący fachowiec witał ich z uśmiechem mówiąc dzień dobry, to odbiór był kompletnie inny, niż w przypadku spotkania kogoś, kto przyjeżdża, wymienia butlę i odjeżdża niemalże bez słowa. Było to naprawdę ważne, by potrafić sprostać wymaganiom klientów. W końcu rosły one z każdym rokiem, a co za tym szło – trzeba było potrafić się do tego dostosować.

Dziś mogę powiedzieć o swojej firmie, że jest pełna profesjonalizmu. Nie mogłem sobie nawet wymarzyć, by ludzie mieli o moim biznesie lepszą opinię. Jest to w ogromnej mierze zasługa moich pracowników – w końcu to im chciało się przez cały czas podnosić poziom swojej pracy.