Poduszka przeciw odleżynom z pneumatycznymi komorami

 

Osoby, które spędzają wiele czasu w jednej pozycji z powodu choroby narażone są na powstawanie odleżyn. Kiedyś zapobieganie odleżynom było bardzo trudne, bo po prostu nie było możliwości zakupu profesjonalnego sprzętu profilaktycznego. Jedynym sposobem przeciwko odleżynom były masaże ciała i stosowanie różnych kremów.

Poduszka wykonana z pianki visco-elastycznej

antypoślizgowa poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowaTeraz na szczęście jest inaczej. Dotyczy to zarówno osób, które są przykute z powodu choroby do łóżka jak i osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. Do powstawania odleżyn dochodzi wtedy, kiedy pewna części ciała jest cały czas uciskana i pozostaje w bezruchu. Tworzą się wtedy charakterystyczne rany, a co gorsza, może nawet dochodzić do ich nadkażeń. Dlatego tak ważne jest zapobieganie odleżynom, a jednym ze sposobów profilaktyki jest zakup takiego produktu jak antypoślizgowa poduszka pneumatyczna przeciwodleżynowa przeznaczona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Poduszka sprawdza się również w początkowej terapii przeciwodleżynowej EPUAP – 1 stopień. Do zadań poduszki nie należy tylko i wyłącznie zapobieganie odleżynom, ale również utrzymywanie prawidłowej postawy ciała oraz zapewnienie dodatkowej stabilizacji. W poduszce specjalistycznej znajduje się samopompujący system komór pneumatycznych. Dzięki tym komorom umożliwiony zostaje optymalny rozkład wagi pacjenta na poduszce. Takie poduszki wykonywane są ze specjalnej pianki visco-elastycznej.

Cechą charakterystyczną takiej pianki jest to, że zapamiętuje ona kształt pacjenta. Cała poduszka znajduje się w pokrowcu. Pokrowiec z kolei wykonywany jest z paroprzepuszczalnej tkaniny. Jest to też tkanina antypoślizgowa, co zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentowi. Warto zastanowić się nad zakupem takiej poduszki jako wyposażenie wózka inwalidzkiego.