Pomoc psychologiczna dla dzieci

 

Czy dziecko może potrzebować pomocy psychologa? Zdecydowanie tak. W życiu każdej, nawet małej istoty, zachodzą sytuacje, procesy i zmiany, z którymi dziecko samo sobie może nie poradzić. Już sam proces dojrzewania i dorastania jest sam w sobie bardzo trudny a co się dzieję gdy dochodzą do tego jeszcze różne problemy?

Fachowa pomoc psychologa jest bezcenna

psycholog dziecięcy - ŁódźZ pewnością bardzo szybko trzeba interweniować w sytuacjach, związanych z jakimikolwiek problemami rozwojowymi u naszych pociech, także przy problemach z nauką. Należy poszukać odpowiedzi, czym są one spowodowane. Czy nie są to czasami jakieś głębokie wady rozwojowe czy też opóźnienia, które przy pomocy odpowiednich narzędzi można poprawić lub zlikwidować, ale trzeba być ich świadomym, aby nad nimi pracować. Szybka diagnoza problemów wychowawczych czy rozwojowych u psycholog dziecięcy – Łódź daje duże szanse takim dzieciom na normalny rozwój i życie. Człowiekowi, bez względu na wiek czy pozycję społeczną, należy się pomoc. Dziecku, które wobec świata jest bezbronne, tym bardziej się ona należy, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Dziecko często jest ofiarą sytuacji jakie stwarzają w ich życiu dorośli. Samo w sobie jest istotą doskonałą, której ogląd świata, ludzi i swojej własnej osoby może ulec skrzywieniu właśnie przez destrukcyjne działanie dorosłych z otoczenia, przeważnie rodziny. To my fundujemy dzieciom największe życiowe traumy. Rozstania i rozwody burzą ich cały świat. Życie, które niesie wiele różnych sytuacji losowych, jak choroby czy wszelkie wypadki, także nie ma taryfy ulgowej dla dzieci.

Młodej i chłonącej wszystko jak gąbka, istocie ludzkiej, należy zapewnić jak najlepsze, najbardziej optymalne warunki wzrostu. Ugruntować w nich poczucie bezpieczeństwa i wiary we własne siły. Jest to zadanie dla rodziców, którzy w momencie własnej niemocy, powinni szukać dla swoich dzieci pomocy u specjalistów i fachowców

Zobacz też https://adrianacylwik.pl