Pomoc w rzuceniu palenia – papierosy elektroniczne

Ostatnio bardzo dużo mówi się o papierosach elektronicznych. Głośno o tych urządzeniach zrobiło się głównie dlatego, że Ministerstwo Zdrowia chciało zakazać ich używania. Jednak tak naprawdę tego typu urządzenia pomogły już wielu osobom. Wiadomo, że rzucenie palenia nie jest wcale łatwe. Osoby, które podejmują się tego zadania mają duże zapotrzebowanie na nikotynę. Elektroniczne papierosy na pewno pozwolą zaspokoić głód nikotynowy.

papierosy elektroniczneMogą to zrobić nie dostarczając sobie żadnych substancji smolistych. Papierosy tego typu bowiem nie palą się. Wytwarzają one tylko i wyłącznie parę wodną, którą się wdycha. W parze tej znajduje się także nikotyna. Dzięki niej człowiek nie odczuwa potrzeby palenia papierosów i nie szkodzi sobie. Substancje smoliste, które wytwarzają się podczas spalania tytoniu są bowiem bardzo groźne dla ludzkiego zdrowia i życia.
Mogą powodować na przykład choroby nowotworowe płuc oraz mogą prowadzić do zawału serca. Tutaj tego nie ma. Koncerny tytoniowe już od wielu lat pracowały nad tym, aby stworzyć bezpiecznego oraz niegroźnego dla zdrowia papierosa. W końcu im się to udało. Przeciwnicy tych urządzeń mówią o tym, że tak naprawdę nie wiadomo co poprzez inhalację dostaje się do ludzkiego organizmu. Niektórzy mówią nawet o tym, że substancje, które zawarte są w elektronicznych papierosach uzależniają w jeszcze większym stopniu niż papierosy tradycyjne. Niektórzy zaś mówią o tym, że są to tylko wymysły producentów papierosów, którzy boją się o spadek sprzedaży wyrobów tytoniowych.
Prowadzone są badania na ten temat. Jednak tak naprawdę żadne nie mówią o szkodliwości elektronicznych papierosów. Jeśli chodzi o Światową Organizację Zdrowia to twierdzi ona, że w przyszłych kilku latach na pewno uda się potwierdzić to, że papierosy tego typu pozytywnie działają.

Wiele osób zastanawia się nad tego typu urządzeniami, gdyż tak naprawdę nie do końca zdają sobie sprawę z tego, co znajduje się w płynie, który znajduje się w elektronicznych papierosach. Warto wiedzieć, że w płynie znajduje się glikol. Jest to organiczny związek, który pochodzi z grupy alkoholi. Jest całkowicie bezbarwny oraz bezwonny. Ma także lekko słodki smak.