Pomysł na ślubną sesję

Zdecydowana większość par młodych pragnie, aby dzień ich ślubu został uwieczniony na zdjęciach a czasami także na nagraniu wideo. Zdjęcia i nagrania są doskonałą pamiątką, dzięki której w wolnych chwilach można powracać do wspomnień, które związane są z tak cudownym dniem, jakim jest dzień ślubu.

fotografia ślubnaZdjęcia ślubne mogą być wykonywane w czasie trwania uroczystości zaślubin, jak również w czasie sesji fotograficznej. Sesja może się odbywać w studio fotograficznym lub w plenerze.
Sesja w studio obejmuje wykonanie wspaniałych, portretowych zdjęć, na których małżonkowie pozują na wybranych tłach. W czasie sesji w studio pojawiają się także określone rekwizyty, takie jak np. stożki siana parasolki itp.
Najpiękniejsze zdjęcia ślubne wychodzą jednak w czasie sesji zdjęciowej, która jest wykonywana w plenerze. Fotograf ślubny zazwyczaj sam proponuje nowożeńcom miejsce sesji. Bardzo wielu fotografów na teki miejsce wybiera parki i skwery, w których jest dużo zieleni. Zdjęcia na tel. zieleni pięknie się prezentują. Fotografia ślubna coraz częściej stawia jednak na innowacyjne pomysły, jeżeli chodzi o wybór miejsca na wykonanie sesji ślubnej. W propozycjach pojawiają się tory kolejowe, ruiny zamków, plaża, czy też np. boisko. Zdjęcia wykonane w oryginalnej scenerii same nabierają wyjątkowego charakteru.
Coraz częstszą praktyką wśród nowożeńców jest także to, że sesja ślubna jest wykonywana w innym dniu niż samo wesele. Bardzo często sesje wykonuje się w tydzień lub dwa tygodnie po ślubie. Dzięki temu, że nie wykonuje się zdjęć w czasie wesela małżonkowie są bardziej zrelaksowani i wyluzowani, a efekty sesji są lepsze.

Wybrane zdjęcia ślubne mogą być przekazane do wywołania. Istnieje także możliwość zamówienia fotoksiążki, w której w pięknej oprawie zamieszczone zostaną najlepsze zdjęcia ze ślubu.

Leave a Comment