Popularne zasilacze awaryjne

Awarie powodujące przerwy w dostawie energii elektrycznej są w naszym kraju niestety bardzo częste. Powodów tych awarii z reguły jest wiele ale najczęściej chodzi o warunki atmosferyczne. Tak czy inaczej efekt jest taki, że nasz dom zostaje w tym momencie bez energii elektrycznej chyba, że ktoś posiada system zasilania solarnego.

Polecany zasilacz UPS

zasilacze upsNagły brak prądu w naszym domu lub biurze może mieć bardzo nieciekawe skutki. Mam tu na myśli taką sytuację, że siedzimy od kilku godzin nad ważnym projektem i z roztargnienia zapomnieliśmy zapisać nasz plik. Nagle nasz komputer się wyłącza ponieważ w pobliżu uderzył piorun i nasz cenny projekt przepada raz na zawsze. Jeśli plik zostaje usunięty to jest możliwość jego odzyskania ale jeśli nie został nigdy wcześniej zapisany to niestety sytuacja jest beznadziejna. Żeby zapobiegać takim sytuacjom producenci elektroniki postanowili stworzyć urządzenie, które znane jest obecnie pod nazwą zasilacze ups. Zasada działania tych bardzo praktycznych urządzeń jest stosunkowo prosta. Zasilacz taki umieszczamy na linii łączącej gniazdko sieciowe z naszym komputerem. Podczas normalnej ciągłości w dostawie prądu nasz zasilacz jest ładowany natomiast gdy tego prądu brakuje to oddaje on swoją energię do urządzeń do niego podłączonych. Zasilacze te posiadają wbudowane bardzo pojemne akumulatory, które gromadzą tyle energii, że możemy swobodnie zapisać nasze pliki oraz wykonać bezpieczne zamknięcie systemu.

Ogólnie rzecz biorąc zasilacze UPS zwane również jako zasilacze awaryjne są urządzeniami bardzo potrzebnymi zarówno w domach jak i przede wszystkim w miejscach pracy. Szczególnie tyczy się to informatyków, którzy czasami pracują nad ważnymi projektami i nie mogą pozwolić sobie na gwałtowne odcięcie ich komputera od prądu.