Detektyw

Postaci słynnych detektywów natchnieniem detektywa z Katowic

Trzeba przyznać, że przygody prywatnych detektywów bardzo dobrze przyjęły się wśród czytelników, którzy zakochali się we wręcz legendarnych można powiedzieć bohaterach. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co tak naprawdę wpłynęło na tak ogromną popularność powieści kryminalnych jednak jedno trzeba przyznać – na przygodach najlepszych detektywów wychowało się co najmniej kilka pokoleń.

Usługi detektywistyczne w Katowicach to połączenie różnych metod działania

DetektywZ pewnością najpopularniejszym fikcyjnym detektywem jest Sherlock Holmes, bohater powieści brytyjskiego pisarza Arthura Conan Doyla. Charyzmatyczny detektyw rozkochał w sobie czytelników do tego stopnia, że w momencie uśmiercenia go przez autora, wierni fani na znak żałoby zaczęli nosić czarne przepaski. Holmes rozwiązywał wraz ze swoim nieodłącznym kompanem doktorem Watsonem najbardziej zawiłe sprawy kryminalne w całej Europie, głównie dzięki swojej umiejętności dedukcji i obserwacji oraz obszernej wiedzy z zakresu psychologii, chemii, balistyki, matematyki, a a także znajomości wielu kultur i religii. Równie znanym co Sherlock detektywem jest z pewnością Herkules Poirot – belgijski detektyw – bohater ponad 30 powieści Agathy Christie. Urodzony w Belgii były oficer policji, rozpoczął po pierwszej wojnie światowej karierę w Anglii, gdzie świadczył usługi detektywistyczne Katowice. Jego charakterystyczne cechy to niski wzrost, jajowata głowa, starannie pielęgnowane wąsy, obsesja na punkcie porządku i symetrii a także pogarda dla klasycznych metod detektywistycznych. Podobnie jak wielu słynnych bohaterów powieści kryminalnych z tego okresu jest stanu wolnego.

W świecie serialu najbardziej znanym detektywem jest Adrian Monk, główny bohater serialu Detektyw Monk. Były policjant z San Francisco po tragicznej śmierci swojej żony nie jest w stanie wrócić do pracy w policji, ze względu na swoje liczne fobie, ale często współpracuje z policją przy trudnych sprawach w roli konsultanta.

Leave a Comment