Protetyka w naszym Olsztynie

 

Jakiś czas temu, gdy byłam u stomatologa na rutynowej wizycie, w oczekiwaniu na wejście do gabinetu, czytałam sobie różne ogłoszenia umieszczone na tablicy. Ja zawsze dbałam o zęby. Przestrzegał mnie mój tata, który bardzo wcześnie musiał zacząć nosić sztuczną szczękę.

Wymiana sztucznej szczęki taty

protetyka według cennika w OlsztynieZauważyłam na tablicy, że są dofinansowania do protez raz na dwa lata. Nasza protetyka według cennika w Olsztynie wcale nie wypada tak drogo, jednak jeżeli można otrzymać nową protezę prawie za darmo, to czemu nie skorzystać. Pogadałam z tatą i wysłałam go do protetyka na nowy odcisk i żeby załatwić nową protezę. Stwierdził, że może i faktycznie jest to dobry pomysł, ponieważ jego proteza nigdy nie była idealnie wykonana. Zawsze gdzieś tam go kłuło i nie było wygodnie. Dlatego czym prędzej trzeba było skorzystać z okazji. Pojechał na zdjęcie wycisków i zapłacił grosze, dzięki temu dofinansowaniu. Nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego dla pacjentów. Dobrze, że zauważyłam. Protetyk był to bardzo miły człowiek. Wiem, bo pojechałam tam z tatą dopytać o szczegóły. Mężczyźni zazwyczaj wolą, jak kobiety załatwią za nich kwestie formalne. Nową protezę otrzymał już po tygodniu i pojechał na mierzenie. Po przymiarce był bardzo zadowolony. Nie musiał nic poprawiać, tak dobrze była zrobiona. Protetyk dokładnie wypytywał, czy aby na pewno jest dobrze, że jak coś jest nie tak, to mówić, bo potem pacjenci nie noszą szczęki i dziąsła im się obniżają.

Tata teraz wszędzie chodzi z nową protezą. Wcześniej zdejmował ją zawsze w domu, bo uwierało. Ta stara nie była zbyt dobra. No ale teraz w końcu może mówić swobodnie, jeść i nic mu nie przeszkadza. Polecam każdemu takiego dobrego protetyka jak ten, na którego trafiliśmy, bo naprawdę zależy mu na pacjentach.