Psi fryzjer nie tylko dla najbogatszych

Strzyżenie psów nie jest jeszcze u nas tak popularne, a tym bardziej powszechne, jak w innych państwach, na przykład w Wielkiej Brytanii, krajach Europy Zachodniej czy Japonii. Stopniowo jednak się to zmienia, co ma związek z tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup rasowych psów, nie tylko jeśli chodzi o popularne yorki, ale też na przykład pudle.

strzyżenie psówPsy wymienionych ras, a także innych wymagają strzyżenia, nie tylko ze względów wizualnych, by ładnie wyglądały, ale i estetycznych. O ile na przykład yorka można dość prosto ostrzyc samodzielnie, korzystając z pomocy internetowych poradników, to już na przykład w przypadku pudelka nie jest to łatwe i mało kto decyduje się na samodzielne działanie.
Znacznie lepiej jest udać się do specjalnego zakładu, gdzie swoje usługi oferuje profesjonalista, czyli psi fryzjer. Wbrew pozorom, fryzjer dla psa wcale nie kosztuje tak wiele. W naszym społeczeństwie wciąż jednak funkcjonuje przekonanie, że usługi takie skierowane są tylko do najbogatszych, zblazowanych osób, które nie mają co robić z pieniędzmi. Wystarczy jednak wybrać się do takiego salonu, by przekonać się, że ceny usług wcale nie są wygórowane, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę fakt, że zwykle w koszt usługi wchodzi nie tylko strzyżenie psiej sierści, ale też usługi dodatkowe.
Często w pakiet wliczona jest kąpiel (oczywiście z użyciem wysokiej jakości, profesjonalnych kosmetyków, które same w sobie drogo kosztują i nie każdy decyduje się na ich zakup do domowego użytku), a także na przykład przycinanie czy piłowanie pazurków.

Choć takie zabiegi mogą dla wielu osób wydawać się śmiesznym i zupełnie niepotrzebnym kaprysem, to w przypadku niektórych ras zwierząt są naprawdę niezbędne. Osoby, które decydują się na posiadanie rasowego zwierzaka, muszą liczyć się z tym, że jego zakup to nie jest jedyny wydatek, jaki będą musiały w związku z nim ponieść.

Leave a Comment