Renowacja domu drewnianego

Niezależnie od tego czy odświeżenie domu odnosi się do samej elewacji, dachu czy też innego elementu budynku, do materiału jakim jest drewno należy podejść z odpowiednim nastawieniem w zakresie doboru metod i środków jakie mamy zamiar zaangażować. Oczywiście każde prace w budowlach drewnianych, również remont domu drewnianego muszą być przeprowadzane przez ekipy dysponujące już pewnymi doświadczeniami przy realizowaniu tego typu projektów.

Renowacja domu drewnianego to ciężki temat, szczególnie, jeśli dom jest wiekowy

drewniany domNie każda przebudowa domu drewnianego ma jednak racjonalne uzasadnienie i czasami warto zrezygnować z karkołomnych pomysłów, takich jak chociażby remont starego drewnianego domu w złym stanie technicznym. Niejednokrotnie takie prace mogą generować koszty większe niż budowa całego domu od podstaw. Przy wznoszeniu nowego budynku wszystko mamy pod kontrolą, natomiast działając w obrębie gotowego budynku mamy do czynienia z pracą „na żywym organizmie” i wiele niespodziewanych rzeczy może spotkać nas oraz ekipę wykonującą wszystkie prace. Na szczęście zwykłe remonty domów drewnianych nie stanowią akcji zakrojonych na szeroką skalę i można je wykonać stosunkowo niskim nakładem kosztów i pracy. Oczywiście każda renowacja domów drewnianych musi być odpowiednio zaplanowana i najlepiej zaangażować do jej wykonania doświadczony zespół fachowców, dla których praca w drewnie to nie pierwszyzna. Przy renowacjach zewnętrznych nie musimy się obawiać żadnych przestojów, gdyż jedną kwestią, o którą musimy zadbać jest tak naprawdę dobór odpowiednich środków konserwujących. Odświeżanie domu drewnianego to doskonała okazja do do przeprowadzenia prac konserwacyjnych, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się doskonałym stanem technicznym budynku przez długi czas. Warto też przy okazji skontrolować stan uszczelnień i dociepleń jeżeli takie zastosowaliśmy.

Te elementy mogą ulegać znacznie szybszemu zużyciu niż podstawowy budulec i warto co jakiś czas sprawdzić ich stan. Zabezpieczenie przed wilgocią powinno przy tym stanowić dla nas absolutny priorytet. Wykonywanie skutecznych renowacji nie musi stanowić udręki dla właściciela domu, ale warto dokładnie określić zakres prac jakie nas czekają i zatrudnić do tego celu odpowiednią ekipę budowlaną.

Leave a Comment