Różne rodzaje kartonów

Dla większości z nas każdy karton jest pudełkiem które możemy w praktyczny sposób wykorzystać. Owszem, potrafimy dostrzec różnicę w ich strukturze czy budowie, ale z reguły nie jesteśmy w stanie określić jej słowami, a tym bardziej skorzystać z profesjonalnych zwrotów. Dzisiaj postaram się przybliżyć Wam typ kartonów, z których na pewno już korzystaliście.

Czym są pudła fasonowe?

kartony fasonowePudła fasonowe, nazywane też kartonami wykrojnikowymi, ze względu na swoją konstrukcję są dość specyficznym rodzajem opakowań. Do ich produkcji bowiem, zresztą jak sugeruje synonimiczna nazwa, potrzebny jest wykrojnik. Wykrojnikiem nazywamy odpowiednio przygotowane narzędzie, które służy do produkcji konkretnego, indywidualnego opakowania. Dzięki wykrojnikom możemy uzyskać dowolny kształt i fason opakowania, jednak musimy pamiętać o dokładnym wymierzeniu naszego projektu. Czym więc jest wykrojnik? Jest to sklejka z nożami tnącymi obsadzonymi w konkretnych jej miejscach. Dzięki temu możemy wykroić z kartonu kształt, który później będziemy mogli złożyć w wymarzone kartony fasonowe. Należy jednak pamiętać, że przygotowany wykrojnik będzie ustalony tylko na jeden model kartonu i jeśli pomylimy się przy jego projekcie, nie będzie możliwości poprawienia czegokolwiek. Dlatego najlepiej skorzystać z szerokiej oferty gotowych kartonów fasonowych, które producenci dostarczają w różnych rozmiarach – zarówno pod względem długości, szerokości, jak i wysokości. Dzięki temu bez większego problemu możemy znaleźć produkt, który będzie odpowiadał naszym potrzebom.

Jeśli wciąż do końca nie umiecie dokonać wizualizacji kartonów fasonowych, podpowiem Wam, że często widzicie je na poczcie. To właśnie kartony fasonowe polecane są do zapakowania paczki, którą chcemy wysłać komuś – zarówno w kraju, jak i za granicą.