sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa – fotografia w kościele

Od dziesięciu lat zajmuje się fotografią, głównie przyrody, jednak jakiś czas temu znajomi poprosili mnie, abym to właśnie ja zrobiła zdjęcia podczas chrztu ich dziecka. Od razu się zgodziłam nie widząc problemu jednak poinformowałam ich, że nie jest to moja dziecina i za jakość zdjęć nie odpowiadam.

Łódzka sesja noworodkowa i specjalne pozwolenia

sesja noworodkowaZdjęcia na chrzest to dla mnie zupełna nowość, do tej pory fotografowałam zupełnie coś innego. Jeden raz miałam przyjemność wykonać zdjęcia dzieci, podczas pracy w Tanzanii. Fotografowałam tamtejszą przyrodę i ludność żyjącą w wioskach. Dzieci bardzo chętnie pozowały mi wtedy do zdjęć, była to jedyna fotografia dziecięca jeśli takową w ogóle można ją nazwać. Dla mnie to było nowe doświadczenie, natomiast oni mieli darmowego fotografa, w związku z tym taki układ był sprawiedliwy. Jednak niespodziewanie pojawiła się komplikacja. Przed chrzcinami chciałam co nieco poczytać o tym jak wygląda sesja noworodka łódź i jak robić zdjęcia w kościele. Okazało się, że potrzebna jest do tego specjalne pozwolenie, które otrzymuje się po odbyciu kursu w kurii. Dopiero z tą licencją można fotografować w kościele podczas takich uroczystości jak chrzest i chrzciny. Dobrze, że w miarę szybko się o tym dowiedziałam bo inaczej nie było by żadnego zdjęcia na chrzest.

Kurs taki trwa dwa dni, podczas niego, fotograf dowiaduje się podczas jakich części mszy nie wolno fotografować, a także gdzie nie wolno mu wchodzić. Koniec końców uważam, że podołałam zadaniu i moje zdjęcia z chrztu wyszły całkiem przyzwoicie.