Siatka leśna, a ogrodzenie mokradeł

Moja działka znajduje się blisko lasu i mokradeł. O ile z lasem nigdy nie miałam problemu, o tyle mokradła przyprawiały wielu mieszkańców o ból głowy. Szczególnie młodzież nie zważa na różne ostrzeżenia, ze to podmokłe tereny i często wpadają w różne bagna, a potem wzywają pomocy.

 

Siatka leśna będzie tańsza

 

Siatka leśnaNie mogą stamtąd się wydostać, ostatecznie cali pokryci błotem wychodzą z lasu i starają się jak najszybciej przemknąć przez miasteczko, żeby nikt ich w takim stanie nie zobaczył. Leśniczy zawsze narzekał na takich nierozsądnych ludzi, szczególnie, ze w mokradłach żyje wiele zwierząt, które zostają spłoszone przez takich nierozsądnych wędrowców. W końcu zdecydował się, żeby kupić siatki leśne. Moim zdaniem, to bardzo dobry pomysł. Takie ogrodzenie powinno skutecznie zniechęcić wszystkich nierozsądnych spacerowiczów przez wkraczaniem na podmokłe tematy. Poza tym siatka leśna producent z naszej okolicy powiedział, że dla gminy da zniżkę, bo to dla nas wszystkich. Myślę, ze to bardzo miło z jego strony. I tak producent wliczy sobie to w koszty, a my nareszcie nie będziemy się martwili, że znowu ktoś zakopie się w jakimś bagnie i później trzeba go będzie wyciągać. Mam nadzieję, że siatki ogrodzeniowe spełnią swoją rolę, co będzie z korzyścią zarówno dla mieszkańców jak i dla zwierząt.

Mniej interwencji tez będzie bardzo korzystne. Co prawda takie siatki ogrodzeniowe nie są gęste i łatwo byłoby je przeciąć, ale mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na taki głupi pomysł, szczególnie, ze przy mokradłach nie ma nic ciekawego.

 

Więcej informacji na:

http://dirox.pl/ogrodzenia-dla-lesnictwa,33