Silnik elektryczny do łodzi – dopuszczony w strefie ciszy

Silnik elektryczny do łodzi to rozwiązanie coraz popularniejsze na polskich jeziorach i rzekach. Czy z czasem wyprze silniki spalinowe? To pokaże jedynie czas. Tak jak większość rzeczy, wykorzystywanych przez człowieka, także silnik elektryczny do łodzi ma swoje mocne i słabsze strony. Jednym z większych plusów pozostaje natomiast możliwość wykorzystywania tego rodzaju silnika w strefach ciszy, obowiązujących na wielu polskich jeziorach i rzekach. Tam pływanie łodzią z silnikiem spalinowym jest zakazane. 

 

Innowacyjny silnik elektryczny do łodzi

Pozostaje natomiast silnik elektryczny do łodzi. Warto aby żeglujący, wędkujący i uprawiający sporty wodne wzięli sobie do serca zadbanie o ciszę. Skąd ta miłość do ograniczenia dźwięków? Głównie z chęci ochrony przyrody, ale także zadbania o człowieka. Hałas nie służy bowiem ani środowisku, ani wypoczywającym nad wodą ludziom. Natomiast cisza we współczesnym świecie staje się coraz bardziej unikatowym towarem. Wielu ludzi ucieka z miasta by przynajmniej przez kilka, kilkanaście dni w roku pobyć z dala od miejskiego szumu. Są nawet gotowi zapłacić za takie wakacje sporo więcej. Jeżeli chodzi o silnik, to zastąpienie tego bardziej tradycyjnego, czyli spalinowego, silnikiem elektrycznym wcale nie musi znacząco podnosić kosztów wczasów nad wodą. Silnik elektryczny do łodzi nie jest znacznym wydatkiem. Trzeba jednak pamiętać o konieczności jego regularnego doładowywania. Silnik elektryczny do łodzi to dobry punkt wyjścia do wprowadzania zmian w celu poprawy świata. Jeżeli będzie na nim nieco ciszej, skorzystają na tym tak zwierzęta, jak również i ludzie. U jednych i drugich nadmierny hałas powoduje zmiany nastroju, ale także wzmaga stany lękowe.

Na co dzień przeciętny mieszkaniem miasta nawet nie zauważa ilości oraz intensywności otaczających go dźwięków. Jednak instynktownie podąża do miejsc, w których jest ciszej. Tylko w nich można bowiem całkowicie odpocząć. Za łamanie wymogów związanych z przebywaniem w strefie ciszy grozi kara w postaci mandatu. Lepiej zatem kupić silnik elektryczny.

Leave a Comment