Sprzedajesz auto? Najpierw zadbaj o jego wygląd!

Jeżeli masz zamiar sprzedać swój samochód lub zawodowo zajmujesz się handlem autami, wiesz zapewne, że sam wygląd pojazdu może znacznie zwiększyć jego wartość rynkową. warto zadbać o wnętrze auta – tapicerkę oraz kokpit, oczyścić silnik, czy zatuszować rysy i pęknięcia na lakierze.

polerowanie-lakieruCzynności te podniosą walory estetyczne auta, co jest szczególnie istotne przy dokonywaniu wyceny samochodu przed transakcją sprzedaży. Placówki, które oferują usługi kompleksowej pielęgnacji pojazdu – czyli auto detailing, wykonają gruntowne czyszczenie, wszechstronną konserwację oraz wieloaspektową renowację samochodu. Dochodzi czasem do sytuacji, że sam właściciel pojazdu go nie jest w stanie wyjść ze zdumienia w momencie odbioru auta!

Usługi z zakresu wszechstronnej renowacji aut oferowane są zwykle przez duże firmy, które prowadzą wyspecjalizowane myjnie samochodowe. Dodatkowo, myjnia współpracuje z warsztatem samochodowym. Pracownicy z branży szeroko pojętego auto detailingu znają się także na wysokiej klasy kosmetykach samochodowych (nabłyszczacze, woski, emulsje), jak też preparatach do wygładzania rys i pęknięć na karoseriach. W razie potrzeby, nie jest im obca renowacja lakieru, czy też naniesienie dodatkowej warstwy farby.

Oczywiście, każdy może przed sprzedażą samochodu zadbać samodzielnie o swoje auto. W przypadku, gdy jednak samochód przedstawia sobą stan maksymalnego zużycia, renowacja na własną rękę może być czasochłonna i nieopłacalna (wiedzą o tym nawet mieszkańcy miasta Kraków, którzy słyną ze swojej przysłowiowej oszczędności). W końcu, w przypadku mocno wyeksploatowanego auta, o które nikt zbytnio nie dbał, „doprowadzenie do porządku” to coś znacznie więcej niż tylko powierzchowne umycie szyb.

Zważmy jednak na to, że estetyczny wygląd może znacząco podnieść cenę sprzedaży – inwestycja w profesjonalny auto detailing z pewnością się zwróci!

Źródła: http://lack-perfekta.pl/renowacja-lakieru

Leave a Comment