Sprzęt w klubie fitness

 

Kluby i siłownie fitness powstają jak grzyby po deszczu, a ich wyposażeniem zajmują się profesjonalne firmy pośredniczące w dostarczaniu najlepszego sprzętu. Wyposażenie klubów fitness odbywa się poprzez sklepy sportowe, które realizują zamówienia na określony sprzęt, który ma zostać umieszczony na siłowni bądź klubie fitnessowym. Jaki dokładnie sprzęt najczęściej spotkamy w takich miejscach?

Typowe wyposażenie punktu fitness

wyposażenie klubu fitnessJednym z najważniejszych sprzętów, jaki znajdziemy na siłowni, są atlasy i ławki do ćwiczeń. Mogą one posiadać bardzo rozbudowaną konstrukcje, pozwalającą na ćwiczenie jednej bądź więcej osób za jednym razem. Oczywiście w każdej siłowni dostępne są hantle, sztangi oraz gryfy ze zróżnicowanym obciążeniem, które dobieramy do aktualnego wytrenowania naszego ciała. Wyposażenie klubu fitness to także wszelkie urządzenia, na których możemy wykonywać ćwiczenia cardio. Są to bieżnie treningowe, na których wykonujemy biegi i marsze w różnym tempie lub orbitreki, które kształtują całą sylwetkę podczas ćwiczenia. Często też spotkamy nowoczesne rowery treningowe, zarówno o budowie poziomej, jak i pionowej. Ważną częścią klubu fitnessowego są steppery, z których korzystają w głównej mierze kobiety. Wśród mężczyzn popularnym sprzętem jest wioślarz. Dzięki niemu możliwe jest przeprowadzenie pełnego odwzorowania wiosłowania kajakiem, w którego trakcie możemy ustawiać obciążenia dostosowane do naszej siły i zmieniać je dynamicznie w trakcie trwania ćwiczenia.

Klub fitnessowy to także pełna paleta sprzętów przeznaczonych do ćwiczeń aerobowych, z których wymienić możemy maty, podesty czy stepy. Ćwiczenia aerobowe to także skakanie na skakance czy wszelkie drabinki gimnastyczne lub ćwiczenia z piłkami o różnych wymiarach.