Szybki kurs dla firm

Kiedy wróciłam do pracy po weekendzie, wszyscy zawzięcie o czymś dyskutowali. Zastanawiałam się, co jest powodem aż takiego poruszenia. Udało mi się po paru minutach znaleźć moją przyjaciółkę, która zawsze wiedziała pierwsza o wszystkich informacjach. Dowiedziałam się, że czekają nas obowiązkowe kursy językowe.

Kursy językowe dla pracowników

kurs angielskiego dla firmKażdy pracownik w ciągu miesiąca musiał odbyć kurs angielskiego dla firm, ponieważ był taki wymóg. Uznano, że pracownicy mogą mieć deficyty w znajomości tego języka, co utrudniać będzie w znacznym stopniu komunikację z klientami. Trzeba było więc rozwiązać ten problem i najlepszym rozwiązaniem według zarządu było wysłanie nas na kursy. ja tam bardzo się cieszyłam, bo nigdy nie miałam problemów z angielskim, a nawet sama ostatnio dla siebie chciałam się zapisać do jakiejś szkoły językowej. Na szczęście nie musiałam tego robić, ponieważ nasz szef o wszystko zadbał. I w ten sposób powróciłam do szkoły. Dostaliśmy materiały szkoleniowe i przedstawiono nam naszych lektorów. Od razu spodobało mi się ich podejście do kursantów, nie można było porównać tego do szkoły, w której na pewno nie każdy czuł się dobrze. Tutaj mieli bardzo indywidualne podejście i uczono ludzi dostosowując się do ich tempa przyswajania wiedzy. Dorosłe osoby aż tak nie załapują wszystkiego jak dzieci. Jednak powiem szczerze, że nie było ze mną tak źle, myślałam, że powrót do nauki będzie o wiele trudniejszy.

Bardzo szybko udało mi się nauczyć wielu nowych zwrotów i słówek. Nawet język angielski w biznesie nie był dla mnie czymś trudnym, a wszyscy znajomi mnie tak przed tym przestrzegali. Prawda jest taka,że jeżeli ma się odpowiednich nauczycieli, którzy potrafią nas zainteresować wiedzą, to wszystko staje się o wiele łatwiejsze.