Tachograf i wyposażenie adr zamknęły moją firmę

Jeszcze do niedawna prowadziłem firmę transportową, ale niestety musiałem ją zamknąć. Wszystko przez te nowe rozporządzenia dotyczące sprzętów.

Papier do tachografu to jeden z elementów, które składają się na wyposażenie adr

papier do tachografuRozumiem, że kierowca musi posiadać gaśnicę, trójkąt, koło zapasowe, kamizelki odblaskowe, ale inne rzeczy? Przecież to nie mechanicy, i tak większość z nich zadzwoni po pomoc drogową, bo jak naprawić wielkiego tira, przecież zwykłym lewarkiem go nie podniesie i koła nie zmieni. Niestety, kontrolerzy nie podzielali moich przekonań. Prawo to prawo, należy go przestrzegać. Nie ma sprzętu? To do widzenia. Mandacik będzie, kara do zapłacenia, albo w ogóle zamknięcie przedsiębiorstwa. I jak tu z takimi dyskutować? Próbowałem, że nie wyszło. Wszędzie miałem niezbędne według mnie sprzęty, pasy transportowe do ciężkich ładunków, a nawet podstawowe narzędzia, ale nie całe nowe wyposażenie adr. Niektórzy kierowcy sami dbali o ,,swoje” samochody i instalowali tam takie rzeczy, jak mata antypoślizgowa czy uchwyty na puszki z napojami energetycznymi, ale takie dodatkowe sprzęty nie interesowała kontrolerów. Przyczepili się, że skończył się papier do tachografu na trasie i nikt go nie wymienił, bo nie miał w zapasie. Przecież sprzęt był, a że jakiegoś papieru nie było? Przecież każdemu zdarza się zapomnieć. Wydruk i tak pokazywał większość trasy, więc nie wiem o co się rozchodzi. Ale o co chodzi z tym płynem do płukania oczu w standardowym wyposażeniu adr? Na co to komu? Jak coś ci wpadnie do oka to wyciągniesz to chusteczką, więc po co jakieś specjalne środki do tego? Na nic się zdały moje tłumaczenia. Kontrolerzy nałożyli na mnie takie mandaty, że musiałem sprzedać część samochodów, by móc je zapłacić.

A co to za firma transportowe bez samochodów? Na razie tylko zawiesiłem działalność, ale nie wiem jak to dalej będzie w przyszłości…

Leave a Comment