Taras wentylowany montowany samodzielnie

 

Każdy z nas posiadając dom jednorodzinny, pomyślał o wybudowaniu tarasu. Wielu jednak przerasta ten pomysł ze względu na trudności i uciążliwe prace związane z przygotowaniem oraz montażem jego elementów. Na ratunek przybywa nam idea tarasu wentylowanego, czyli systemu opartego o specjalne wsporniki, który możemy zamontować samodzielnie. Na czym polegają zasady tego pomysłu?

Na czym polega technika układania tarasu wentylowanego?

taras wentylowany na stropieMetoda ta jest bardzo atrakcyjna dla osób szukających sposobu na montaż tarasu w prosty sposób. Dzięki niemu możemy zbudować trwały i estetyczny taras, który w niczym nie ustępuje wersjom tradycyjnym. Możemy budować go w wielu miejscach i na różnych podłożach. Taras wentylowany na stropie lub na starych wylewkach betonowych, to bardzo chętnie wybierana opcja przez klientów indywidualnych oraz deweloperów. Montaż posadzki, która jest elementem tarasu, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności budowlanych. Dotyczy to przede wszystkim przygotowania podłoża, które jest stabilne oraz trwałe, a jego przygotowanie nie wymaga żadnych zaawansowanych zabiegów. Również układanie płytek tarasowych przebiega w mniej mozolny sposób, a jego wykonanie jest bardzo proste. Po przygotowaniu podłoża, najważniejszą rzeczą jest ułożenie ich na specjalnych wspornikach, które podtrzymują płyty i stanowią ich oparcie.

Taras wentylowany jest także dużo bardziej przystosowany do nagłych sytuacji i awarii, które muszą skutkować tymczasowym podniesieniem płytek. Dzięki swojej konstrukcji  rozebranie go, jak i  ponowne ułożenie nie zajmuje dużo czasu i jest praktycznie bezproblemowe. Jest to duża zaleta, która przeważa nad tradycyjnym systemem tarasowym, gdzie mamy do czynienia ze zrywaniem posadzki w razie nagłej awarii.