Urządzenia ułatwiające życie.

Istnieją urządzenia, które znacznie ułatwiają różne czynności domowe/podwórkowe. W tym artykule krótko przeanalizujemy rozdrabniacze w kuchni oraz w ogrodzie. O ile rozdrabniacz do gałęzi budowa i jego zastosowanie są mi dobrze znane, o tyle pierwszy raz spotykam się z czymś takim, jak rozdrabniacz do zlewu.

Tymczasem okazuje się, iż ten drugi ma równie ciekawe i jakże praktyczne zastosowanie. Otóż, w pierwszym przypadku, rozdrabniacz do gałęzi przypadnie do gustu tym, którzy w okresie jesiennym trudzą się wyprawami do lasu, w poszukiwaniu opadłych gałęzi.

rozdrabniaczW lasach, w czasie wietrznej pogody, patyków jest co nie miara. Przywożąc z lasu sporo chrustu, jakichś pościnanych krzewów, trzeba to jeszcze jakoś ogarnąć. Przeciętny gospodarz zacznie to łamać, bądź weźmie siekierę i zacznie wszystko rąbać na mniejsze kawałki. Ten bardziej zaradny, skorzysta z rozdrabniarki. Jej budowa jest prosta: do otwartej komory wkładamy patyki. Wewnątrz znajduje się wielotarczowy wał noży, które przy zetknięciu z przeszkodą (trzymane przez nas patyki) mechanicznie rozdrabniają ją.

Pocięte na drobne kawałki, poszatkowane gałązki wysypują się drugą stroną. Budowa i zasady działania przypominają domową maszynkę do mięsa. Z kolei w przypadku rozdrabniacza do zlewu, okazuje się, iż jest to proste urządzenie dla tych, którzy zmywając nie sprzątają odpadków z talerzy. Trafiają więc one do specjalnego korka, który zawiera mechanizm szatkujący. Dzięki temu zlew się nie zapycha. Niestety sama cena… zatyka.

Leave a Comment