W jaki sposób najlepiej się odchudzać?

W dobie internetu staramy się dokonywać wielu działań dotyczących naszego zdrowia na własną rękę co potrafi być naprawdę tragiczne w skutkach. Niestety, ale sama się o tym przekonałam o czym postanowiłam napisać poniżej.

Dlaczego tak ważne jest, aby mądrze się odchudzać?

odchudzanie KatowiceWiele lat walczyłam z nadwagą, która pojawiła się jako skutek uboczny brania leków antydepresyjnych. Niestety o ile tę paskudną chorobę udało mi się zażegnać o tyle wciąż chodziłam nieco przygnębiona z powodu mojej nadwagi. Z początku sądziłam, że wystarczy po prostu ograniczyć jedzenie i wszystko wróci do normy, lecz niestety moi bliscy po pewnym czasie zauważyli u mnie objawy zaburzenia odżywiania, a ja… nie widziałam żadnych efektów. Naprawdę, pomimo tego, że bardzo mało jadłam, moja waga stała w miejscu. Byłam zrozpaczona, aż któregoś dnia powiedziałam sobie dość i zdecydowałam się na profesjonalne odchudzanie Katowice są miastem w którym znajdziemy doskonałych dietetyków i to właśnie do nich zgłosiłam się o pomoc. Pani dietetyk do której się udałam, bardzo profesjonalnie podeszła do mojego problemu i naprawdę z wielką dozą wyczucia. Posiadała świetny psychologiczny wpływ na człowieka i potrafiła zmotywować w taki sposób, że już po paru minutach rozmowy czułam się doskonale mając świadomość, że wreszcie robię coś dla siebie. Wyjaśniła mi, że mój spadek wagi jest spowodowany właśnie brakiem pożywienia oraz tym, że organizm przestawił się na tryb głodowy i chomikuje w postaci tłuszczu wszystko, co spożywam, zamiast spalać kalorie na bieżąco. Dowiedziałam się również, że najlepszym sposobem na chudnięcie jest właśnie nie ograniczenie posiłków, a ich zwiększenie!

Dzięki temu, że jemy regularnie, nasza przemiana materii znacznie się poprawia. My sami nie chodzimy głodni i mamy siły na normalne funkcjonowanie. Postępując zgodnie z radami dietetyka oraz będąc pod jej ciągłą obserwacją udało mi się zrzucić już dziesięć kilogramów, a ja wreszcie zaczęłam podobać się sobie!