Windykacja należności i zarządzanie spółkami z o o

W dzisiejszym świecie wszyscy żyją bardzo szybko i nie zastanawiają się co będzie jutro. Wszyscy chcą mieć wszystko na już. Kiedy zobaczymy nowy telewizor, komputer, telefon czy aparat fotograficzny od razu chcemy go mieć nie zwracając uwagi na koszta jakie z tego względu musimy ponieść.

pieniadze2Świetną sprawą w takich wypadkach są kredyty i pożyczki. Można dostać je bez wielkiego wysiłku wypełniając jakieś pisemko i mamy wymarzoną rzecz. Problem zaczyna się w momencie, kiedy nie mamy za co spłacić tego kredytu. Dziś stracić pracę nie jest dużym problemem, szefostwo nie przejmuje się jednostkowymi pracownikami i wywala ich na bruk. W takim momencie nie mają za co spłacić zaciągniętych zobowiązań i muszą wkraczać organy zajmujące się windykacją należności. Czym w ogóle jest ta windykacja należności? Prostym tokiem rozumowania można stwierdzić, że zajmuje się ona pobieraniem należności od osób nie spłacających zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Najczęściej windykator zabiera dobra materialne po czym je wycenia a następnie sprzedaje na aukcji. Problem niespłacania nie dotyczy jedynie osób fizycznych, i bardzo często również założenie spółki z o o. również nie są wypłacalne po prowadzi do licytacji ich majątku. Czemu tak się zdarza? Wiele osób chce prowadzić swoją działalność, lecz w naszym kraju mało kto jest w stanie uzbierać kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych na otworzenie własnej spółki przez co zaciąga kredyt. Problem w tym, że pomysł może okazać się mało trafny, a firma nie jest w stanie zarobić na siebie czego konsekwencją jest niewypłacalność i praca dla komornika.

Na świecie często dochodzi do kupowania i sprzedawanie spółek. Ludzie nie umiejący poradzić sobie z natłokiem spraw sprzedają swoje przedsiębiorstwa innym, którzy mają o tym pojęcie i stawiają je na nogi po czym odsprzedają kolejnym osobom z niemałym zyskiem.

Leave a Comment