Współczesne kanony piękna

Popularny cytat głosi, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Ma to nam uświadomić, że nie liczy się aspekt fizyczny człowieka, lecz to, co reprezentuje swoich charakterem, zachowaniem i osobowością. Trudno się z tym nie zgodzić, nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas przykłada ogromną wagę do swojego wyglądu.

powiększanie ustChcemy prezentować się atrakcyjnie, schludnie i zdrowo. Kanony piękna zmieniały się na przestrzeni wieków. Niegdyś modne były kobiety o pełnych kształtach, po których widać było zamiłowanie do hedonistycznego trybu życia. Z czasem popularność zyskał wygląd stanowiący gorące tematy dyskusji, a więc sylwetka maksymalnie wychodzona, taka, by przez skórę niemal przebijały się kości. Współcześnie na topie jest przede wszystkim zdrowie i dbanie o siebie.
Oznacza to przestrzeganie prawidłowego jadłospisu, regularne ćwiczenia i stałą suplementację. Modna jest figura wysportowana, z ładnie zarysowanymi mięśniami. Jest to na pewno pozytywny kanon urody i należy optymistycznie oceniać popularność zdrowego trybu życia. Kobiety przykładają także ogromną wagę do swoich twarzy. Dbają o to, by cera była gładka jak aksamit, bez śladu zmarszczek. Starość bowiem nie jest w cenie. Ideał urody wyznaczają pełne usta, ogromne oczy i uwydatnione kości policzkowe. Nie każdy może poszczycić się tymi cechami, stąd też triumfy święcą zabiegi chirurgiczne, takie jak wstrzykiwanie botoksu pod skórę lub powiększanie ust.
Trudno potępiać indywidualne decyzje osób, które decydują się na taki krok. W przypadku poważnych mankamentów fizycznych operacja plastyczna może być nawet wskazana. Nie warto jednak z nimi przesadzać. Mówi się, że zrobienie jednej uzależnia i zaczyna się planować kolejne zabiegi. W efekcie traci się obiektywne spojrzenie na samego siebie i dystans niezbędny do tego, by ocenić, czy dalsze zabiegi są konieczne.

Niektóre osoby po serii operacji wprost trudno rozpoznać, tak mało przypominają same siebie z minionych lat. Nie warto więc za wszelką cenę starać się sprostać obowiązującym kanonom piękna..

Leave a Comment