Wykorzystanie części ocynkowanych

 

Ze względu na rosnące wymagania Unii Europejskiej odnośnie warunków hodowli bydła oraz rosnącej wielkości stada zdecydowałem się na postawienie nowego obiektu w moim gospodarstwie rolnym który będzie spełniał wszelkie standardy i pomieści wszystkie sztuki. Po uzyskaniu pozwolenia i rozmowie z architektem dobraliśmy odpowiednie rozwiązanie do naszych potrzeb i rozpoczęliśmy budowę. Dzięki temu w zeszłym roku oddaliśmy do użytku nową oborę, która jest najnowocześniejsza w naszym powiecie.

Części ocynkowane w rolnictwie

cynkowanieSolidne fundamenty i ocieplane ściany i dach zapewniają wytrzymałość budynku i łatwość utrzymania temperatury. Dzięki systemowi wentylatorów jej kontrola jest jeszcze łatwiejsza. Ponieważ jest to obora wolnostanowiskowa z halą udojową typu rybia ość konieczne było wprowadzenie wielu metalowych barier i bramek by powstały izolowane legowiska, stanowiska udojowe czy ścieżki. Idealnym rozwiązaniem jest cynkowanie metali zapobiegające rdzewienie i zwiększając długowieczność materiału. Jednocześnie pozwala na zastosowanie lżejszych i tańszych materiałów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Dzięki temu koszt montażu barier był znacznie niższy, a użytkowanie ich nadal będzie długie. Jednocześnie nie szkodzi to zwierzętom przebywającym wśród takich elementów. Legowiska są idealnie podzielone i wysłane miękkimi, gumowymi matami utrzymującymi ciepło, ruch zwierząt w budynku jest prawidłowy a w trakcie doju stoją spokojnie i pozwalają na dobre wykonanie tej czynności. Jestem bardzo zadowolony z tych rozwiązań.

Chociaż z tego typu technologii korzystam od niedawna to widzę, że nie ma na jej powierzchni śladów zniszczeń czy erozji. Wiem też od znajomych gospodarzy, że użytkują budynki z podobnymi rozwiązaniami od wielu lat i są niezwykle zadowoleni. Dlatego gdy przyjdzie nam ponownie postawić nowy budynek skorzystamy z rozwiązań, które już znamy.