Wypożyczalnia samochodów zatruwa życie mieszkańcom

Odkąd pamiętam marzyłam by mieszkać na wsi. Nie na takiej typowej wsi, ale takiej podmiejskiej. Gdzie będę miała swój mały ogródek, a dzieci będę miały działkę do zabaw na trawie. Gdzie będzie można posiedzieć po pracy, zaprosić przyjaciół na grilla.

Czy wypożyczalnia samochodów może zatruwać życie ludziom?

Wypożyczalnia samochodówNadarzyła nam się okazja zakupu takiej działki, pięknie położona, blisko lasu. Dokonaliśmy zakupu i od razu przystąpiliśmy do budowy domu. Z czasem na świat przyszły dzieci. Oboje mieliśmy dobrą pracę. Często wspominaliśmy jak kupiliśmy nasza działkę i ile mieliśmy szczęścia. Tak mieliśmy. Niedaleko nas stał od kilku lat duża działka na sprzedaż. Nie było chętnego, pewnie cena za wysoka. Działki już tak się nie sprzedają. Na początku zobaczyliśmy fundamenty domu, a wkrótce i garaż. Niby nie duży, ale na pewno nie na samochód osobowy. Po kilku tygodniach jadąc z pracy zobaczyłam szyld: wypożyczalnia samochodów łódź. Pomyślałam że to może będzie jeden, dwa samochody, taka mała rodzina firma i da się żyć. W końcu Wrocław od nas oddalony jest o piętnaście kilometrów. W samym mieście jest mnóstwo firm oferujących wynajem samochodów osobowych oraz wynajem samochodów dostawczych. Duża konkurencja. Niestety, myliłam się i nie tylko ja, ale i nasi sąsiedzi. Samochodów przybywało, kurz, hałas w ciągu dnia i nocy. Na domiar złego właściciel wypożyczalni samochodów rozpoczął również naprawę samochodów. Miarka się przebrała, wystosowaliśmy wniosek do naszego urzędu gminy o sprawdzenie czy na naszym terenie zgodnie z planem zagospodarowania terenu może być prowadzona taka działalność.

No i wiecie co się okazało? Te garaże to była samowola budowlana, bo na tym terenie nie ma działek inwestycyjnych. Teraz czekamy jak gmina załatwi sprawę by wrócił spokój i cisza w naszej okolicy. Teraz wszyscy sąsiedzi pilnują by wypożyczalnia samochodów przestała istnieć. Trzymajcie kciuki!

Leave a Comment