Zalety płaskich dachów

 

Od lat obserwujemy proces tzw. deurbanizacji. Termin ten oznacza przeprowadzkę mieszkańców miast do gmin ościennych, w mniejszym stopniu zurbanizowanych. W związku z tym powstają liczne nowe domy mieszkalne. Jednym ze sposobów na postawienie niebanalnego domu jest wybór płaskiego dachu.

Dlaczego warto postawić dom z płaskim dachem?

dach płaskiJeszcze kilka lat temu dom z płaskim dachem kojarzył się jednoznacznie z „kostkami”, które pojawiały się na większości osiedli domków jednorodzinnych w okresie PRL. Teraz jednak mamy do dyspozycji wiele ciekawych, bardzo nowoczesnych i funkcjonalnych projektów. Płaski dach jest łączony zwykle z dużymi przeszkleniami. Poza nowoczesnością domy z dachem płaskim są bardzo funkcjonalne. W takim domu nie ma skosów na najwyższym piętrze, przez co możemy wykorzystywać całą powierzchnię pokoi, bez obawy że uderzymy się w głowę. Dach płaski w wielu przypadkach okazuje się również tańszy w budowie niż jego skośny odpowiednik. Niezbędne będzie jednak zapewnienie odpowiedniego systemu odśnieżania i odprowadzania wody deszczowej. Dodatkowym atutem dach płaskiego jest możliwość zagospodarowania go – może służyć jako taras lub jako powierzchnia zielona jeśli pokryjemy go specjalną trawą. Najbardziej odważni inwestorzy decydują się nawet na urządzenie basenu na dachu! Należy jednak pamiętać, aby przed wyborem projektu upewnić się, że na danej działce można postawić dom z takim dachem. Jeśli będzie to możliwe, z pewnością każdy doceni zalety dachu płaskiego i już nigdy nie będzie chciał mieć innego.

Ostatnio dachy płaskie wracają do łask. Mają wiele zalet i zwykle okazują się tańsze w budowie. Rosnąca popularność płaskich dachów sprawia, że w internetowych sklepach z projektami domów można znaleźć coraz więcej projektów o takiej właśnie charakterystyce.