Zatrudnienie doświadczonych pracowników z Ukrainy

Miałem dość dużą firmę budowlaną i sporo pracy. Co chwilę otrzymywałem oferty współpracy, ponieważ oferowałem jedne z najlepszych usług w województwie. Zauważyłem po jakimś czasie, że zaczynało brakować mi ludzi do pracy i musiałem pilnie zatrudnić kilka nowych osób.

Dobre warunki dla pracowników z Ukrainy

pracownicy z ukrainy warszawaZnajomy polecił mi, żebym zatrudnił jakichś zagranicznych pracowników z doświadczeniem. On sam w firmie takich miał i był zadowolony z ich pracy. Polecił mi Ukraińców, którzy znani byli z pracowitości i dokładności. Wybrałem się więc do agencji pracy, w której dostępni byli tylko pracownicy z Ukrainy Warszawa była miastem, gdzie działało mnóstwo takich agencji pracy, jednak mi zależało na obcokrajowcach i wybrałem sprawdzone miejsce. Zgłosiłem zapotrzebowanie na dziesięciu pracowników, ale od razu zaznaczyłem, że wszyscy muszą posiadać odpowiednie doświadczenie, ponieważ nie miałem czasu na ich przyuczanie. Znajomość języka wystarczała na poziomie podstawowym, bo wiedziałem, że i tak wszyscy w firmie się dogadają. Następnego dnia pracownik agencji pracy do mnie zadzwonił z informacją, że ma dla mnie pracowników i bardzo się ucieszyłem. Wszyscy posiadali doświadczenie w budowlance i całkiem nieźle znali język. Zatrudniłem ich poprzez agencję, jednak jak się sprawdzę, to już osobiście podpiszę z nimi umowy. Zależy mi na długoterminowej współpracy a dobrzy pracownicy stanowią dla mnie sprawę priorytetową. Wszystko udało mi się dość sprawnie załatwić.

Ludzie, których wybrała dla mnie agencja byli bardzo pracowici i postanowiłem ich dodatkowo nagrodzić. Poza pensją, która była wysoka, dawałem wszystkim premię uznaniową i wynosiła ona prawie tyle samo co wypłata. Wszyscy byli zadowoleni i dzięki temu pracowali jeszcze lepiej.