kubek ze zdjęciem

Zbieracze kurzu czyli kubek ze zdjęciem

W każdym domu są tzw. zbieracze kurzu. Mogą mieć one przeróżną formą. Najczęściej są to jednak figurki porcelanowe. Praktycznie każde dziecko choć raz w swoim życiu dostało coś porcelanowego.

Kubek ze zdjęciem jest niepraktyczny

kubek ze zdjęciemJa miałam kolekcję liczącą około pięćdziesiąt porcelanowych figurek. Były to słonie, żółwie, żyrafy, po prostu wszystko. Wiele z tych figurek podkradałam członkom rodziny. Babcia dała mi kilka swoich słoni, ciocia porcelanowe misie. Swoją kolekcję traktowałam bardzo poważnie. Co sobotę brałam wilgotną chusteczkę i wycierałam je dokładnie. Pomagała mi przy tym wszystkim moja mama. Moje hobby było jednak dość uciążliwe. Zajmowało mnóstwo miejsca i zaliczało się oczywiście do typowych zbieraczy kurzu. Podobnie było ze świecami rozprzestrzenionymi po całym mieszkaniu. Wszędzie na nich osadzał się kurz i brud. Świeca raczej nie była rzeczą, którą by się myło. Zbierała wiec ten kurz dalej. Tak samo dzieje się z wszelkiej maści kubkami. Kubek ze zdjęciem to jeden z takich zbieraczy. Jeśli ma się jeden i z niego regularnie pije, nie ma takiego problemu. Kłopot zaczyna się gdy mamy ich więcej. Zazwyczaj leżą one na samym końcu szafki z dawno nieużywanymi szklankami. Podobne zadanie mają magnesy na lodówkę i fotomagnesy. Zazwyczaj całe życie wiszą na lodówce.

Po kilku latach są już strasznie brudne i wyblaknięte. Tak się dzieje szczególnie z różnymi cyferkami z jogurtów. W domu każdego człowieka na świecie są zbieracze kurzu. My mówimy, że to ozdoba naszego domu, tak naprawdę jednak zbierają tylko kurz.

Więcej o tym na stronie www.cyfrowypress.pl