Zwiedzaj okolice na rowerze

 

Planujesz wycieczkę rowerową albo dłuższe zwiedzanie? To doskonały pomysł. Można połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli aktywnie spędzić czas, a przy okazji zobaczyć ciekawe miejsca i pooddychać świeżym powietrzem. Jeśli szukasz odpowiedniego sprzętu na taką wyprawę, to najlepszy będzie rower trekkingowy.

W trasę na rowerze trekkingowym

rowery trekkingowe męskieOczywiście nikt nie powiedział, że na innym rowerze nie dasz rady pokonać zaplanowanej trasy. Jeśli jednak idzie o komfort podróżowania, to trekkingowiec powinien spełnić twoje oczekiwania. Dlaczego? Przede wszystkim rowery trekkingowe męskie czy damskie – podczas zakupu warto zwrócić uwagę na różnice – są projektowane właśnie na dłuższe, kilkugodzinne, a czasem nawet kilkudniowe rowerowe szaleństwa, zarówno na asfalcie, jak i w trudniejszym i bardziej wymagającym terenie. Trekkingi charakteryzują się mocniejszą ramą i wyżej ustawionym siodełkiem. Geometria sprawia, że jedzie się w pozycji bardziej wyprostowanej, niż na przykład na rowerze górskim. Dzięki temu mniej cierpi kręgosłup. To wpływa też na komfort jazdy. W przypadku kilkudniowych wypadów warto zwrócić uwagę na kilka innych kwestii. Choćby bagażnik albo uchwyty, dzięki którym można przymocować sakwy. Na dłuższy wyjazd z pewnością przyda się miejsce na większy bagaż, w końcu warto ze sobą zabrać potrzebne rzeczy. Rowery trekkingowe są też wyposażone w amortyzatory. To również wpływa na wygodę. Do tego jeszcze choćby oświetlenie czy błotniki.

W przypadku wycieczki za miasto rower trekkingowy to znakomity środek lokomocji. Jest wygodny i praktyczny. Warto jednak podkreślić, że przyda się nie tylko podczas wyjazdów, na przykład po przełajowych terenach. Rower trekkingowy równie dobrze można wykorzystać na co dzień, choćby do dojazdu do pracy albo na zakupy.