Dofinansowanie wymiany oświetlenia ulicznego na światła LED

Coraz więcej mówi się o energooszczędnych rozwiązaniach w zakresie oświetlenia zewnętrznego. Nie da się ukryć, że każdej nocy na oświetlanie polskich ulic przeznaczana jest ogromna ilość energii elektrycznej. Produkcja takiej energii wiąże się oczywiście z emisją zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Działanie diod LED przez ponad 50 000 godzin

dobre oświetlenie zewnętrzne ledChodzi tu głównie o emitowanie dwutlenku węgla. Wymiana zwykłych lamp ulicznych na lampy LED jest idealnym rozwiązaniem. Takie lampy cechuje o wiele dłuższa przeżywalność. Poza tym lampy LED są niezawodne. Rzadko dochodzi do jakichkolwiek awarii czy uszkodzenia lamp, co w przypadku żarówek rtęciowych czy sodowych jest na porządku dziennym. Koszty eksploatacji źródeł światła typu LED są znacznie niższe. Takie dobre oświetlenie zewnętrzne led sprawdza się nawet na ulicach. Lampy LED to idealna alternatywa dla tradycyjnych oświetleń ulicznych. Żarówki rtęciowe, sodowe, metahalogenowe wymagają dostarczania dużej ilości energii elektrycznej. Polska zużywa zdecydowanie za dużo energii elektrycznej w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej! Diody LED zapewniają trwałość i niezawodne działanie nawet przez 50 000 godzin. W nowoczesnym oświetleniu przestrzeni miejskich diody LED prezentują się znakomicie. Emitują światło, które nie zmienia barw. Nie dochodzi też do migotania światła emitowanego z żarówek LED. Istnieją możliwości dofinansowania zmiany starego oświetlenia ulicznego na nowe oświetlenie LED.

Inwestorzy, którzy szukają oszczędności, powinni zwrócić uwagę właśnie na to rozwiązanie. Istnieją firmy, które pomagają w uzyskaniu dofinansowania, a następnie zajmują się projektowaniem i montażem profesjonalnego oświetlenia typu LED. Lampy LED zapewniają bezpieczeństwo na drogach nocą i szerokie pole widzenia w czasie jazdy.