Na czym polega praca copywritera?

Copywriter to osoba odpowiedzialna za słowa – praca tej osoby to tworzenie różnego rodzaju tekstów, zarówno do gazet, ulotek, katalogów czy formularzy, ale też do reklam. Copywriterzy często odpowiedzialni są również za wymyślanie nazw produktów oraz za ich odpowiednie opisanie.

drukCopywriterzy agencyjni zobligowani są również do tworzenia opisów na konkretną liczbę znaków dla klientów agencji. najczęściej są to opisy kosmetyków, ale może trafić się również opis konkretnych elementów konstrukcji stalowej. Dobry copywriter powinien również zmierzyć się z tematami związanymi z materiałami sponsorowanymi – mogą być to reportaże, wywiady. Ogólnie – żadna forma pisarska nie powinna być mu obca. Dlatego też każdy copywriter powinien odznaczać się szeregiem konkretnych cech – przede wszystkim mogą być to jedynie osoby posiadające tak zwane “lekkie pióro” – jeśli w szkole średniej miałeś problemy z napisaniem krótkiego wypracowania ta praca z pewnością nie jest dla Ciebie. Ważna jest również perfekcyjna znajomość ortografii, zasad stylistyki, gramatyki oraz umiejętności posługiwania się wszelkimi formami języka polskiego, takimi jak metafory, związki frazeologiczne czy przysłowia. Copywriter nie powinien mieć również problemów ze znajdowaniem synonimów konkretnego słowa.
Doświadczeni copywriterzy pracują również na tekstach zagranicznych – głównie nad ich tłumaczeniami na język polski. Copywriterzy odpowiedzialni są również za to, że muszą dopasować tekst do konkretnego czytającego. Zupełnie inaczej wyglądać będą teksty techniczne, inaczej te dotyczące ubrań czy kosmetyków. Na czym polega praca copywritera? Przede wszystkim na dokładnym zapoznaniu się z tematem, którego ma dotyczyć kolejne zlecenie. W przypadku, kiedy copywriter nie ma możliwości zapoznania się z produktem czy usługą. Kolejnym krokiem jest określenie, ile znaków powinien posiadać kompletny dokument – musi być on zgodny z wytycznymi zleceniodawcy, gdyż nierzadko to gotowy tekst ma być umieszczany na materiałach takich jak

Praca copywritera to również praca nietypowa – powinien on znać metody druku – druk cyfrowy to właśnie główny, którego z pewnością będzie używał copywriter.

Leave a Comment