Najlepsze stroje komunijne

Kupowanie odpowiednie komunijnego stroju to przeważnie spore przeżycie zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców. Pierwsza komunia to uroczystość wyczekiwania, wiążąca się z pewnym prestiżem. Dlatego ma ona pewne znaczenie. Trzeba się też w tym czasie wyjątkowo zaprezentować, skromnie, lecz elegancko.

Dlatego warto jest wybierać stroje komunijne, które faktycznie będą stosowne do tej uroczystości. W przypadku dziewczynek mamy do czynienia z większym problemem. Trzeba zdecydować się na sukienkę, która będzie jednocześnie skromna, lecz przypadnie też do gustu młodej damie. Konieczne jest to, by sukienka nie odbiegała zanadto od strojów innych dziewczynek, dla dzieci w tym wieku to bardzo ważne, jeśli wszystkie dziewczynki będą mieć sukienkę, to nie warto kupować swojej córce skromnej alby, bo będzie się ona źle czuła w takim stroju.
Warto jest też na zebraniu rodziców ustalić takie kwestie, by można było się co do tego dogadać. Obecnie już jest tendencja do tego, by stroje komunijne były po prostu skromniejsze, odpowiednie dla dziewczynek w tym wieku, by nie były po prostu miniaturki sukni ślubnych. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio wybrać strój. Nie trzeba też wybierać zgrzebnej szaty, trzeba znaleźć jakiś złoty środek. Dzięki temu wszystkie kwestie zostaną ustalone. Dziewczynka będzie zadowolona, podobnie jak jej rodzice, jak i katecheci oraz kościół. Komunia to jest szczególna uroczysta, dlatego warto zadbać o jej uroczystą oprawę. Jednak warta też zachować umiar, gdyż jest to święto religijne, rodzinne. Dzięki odpowiednio dobranej sukience można takie efekty uzyskać. W przypadku chłopców najczęściej strojem jest po prostu garnitur. Może być ciemny lub jasny – tutaj też powinno być to dostosowane do ogólnych wymogów. Można to też ustalić, by wszyscy chłopcy prezentowali się podobnie.

W wielu kościołach obowiązkowe są już stroje komunijne takie jak alby. Wszystkie dzieci mają być w nie ubrane, by się właśnie nie wyróżniały, by skupiły się na tej uroczystości, a nie na samych strojach. Może to być dobry wybór.

Leave a Comment