Pomysłowe marketing firmy

Marketing ogrywa istotną rolę w każdej, nawet najmniejszej firmie. Wiadomo, bowiem, że bez reklamy trudno jest zyskać klientów, no chyba, że ktoś założył swój biznes w czasach komunistycznych i jest on dobrze znany lokalnej trudności. Wciąż jednak na rynku pojawia się konkurencja. Trzeba, więc tak kierować strategią marketingową, aby klient wybrał właśnie nasz sklep, czy punkt usługowy.

torba z nadrukiemJak to zrobić? Można korzystać z najnowszych wynalazków techniki, które nas nie zawiodą. Dobrym pomysłem będzie utworzenie aplikacji na komórkę, ale to tylko, jak prowadzimy większą firmę. Nie można zapominać o dobrej stronie internetowej, profilu na portalu społecznościowym, czy ładnym banerze na sklepie. Nasza firma musi być widoczna. W pewnych sektorach niezbędne jest regularne uczestniczenie w targach, w innych spotkania doszkalające. Sposobów na reklamę jest naprawdę wiele. Można to robić samodzielnie, korzystając z informacji zawartych na różnych stronach internetowych lub w poradnikach, albo można zatrudnić specjalistę, którzy stworzy dla nas taki plan reklamy, że szybko zyskamy nowych klientów. Na pewno w dużej mierze mogą pomóc nam media, czy to ogólnopolskie, czy lokalne. Radio, telewizja, a przede wszystkim Internet.
Ale to nie wszystko. Można jeszcze postawić na reklamę nadrukowaną na służbowym aucie, czy też bilbordy i plakaty. Dobrym pomysłem są też rabaty i prezenty dla klientów. Pomysłów na prezenty jest naprawdę wiele. Wszystko zaczyna się od zwykłego długopisu, czy ołówka, bądź biura. Potem kolejno mamy notatniki z logo firmy, ciekawe torby z nadrukiem, kalendarze, breloczki, ramka na zdjęcia, podkładka pod myszkę, firmowa torba i wiele innych. Nie można zapominać o najważniejszym, czyli informacjach o firmie. Zamówienie kalendarzy i rozdanie ich klientom to fajny pomysł, ale czy zapamiętają, że dostali ten kalendarz właśnie od nas? Prezenty warto dawać nawet tym klientom, którzy dopiero zaczęli do nas przychodzić. Na pewno chętniej wrócą.

Ciekawą formą reklamy są również strony internetowe z rabatami, można dzięki nim zyskać nowych klientów.

Leave a Comment