Różne rodzaje bram garażowych

automatyka do bram garażowychBramy garażowe sprzedawane są w wielu różnych rodzajach i w wielu różnych wymiarach. Dzięki szerokiemu wyborowi, każdy z inwestorów będzie miał możliwość znalezienia czegoś odpowiedniego dla siebie.

Bramy garażowe mogą być ocieplone lub nie. Modele ocieplane znajdują zastosowanie w garażach, które przylegają do domów. W takich garażach konieczne będzie zachowanie ciepła, aby chłód nie rozprzestrzeniał się po całym domu. Bramy ocieplane mają specjalną warstwę pianki i materiałów izolacyjnych, dzięki którym chronią przed przenikaniem zimna i wilgoci do wnętrza pomieszczenia. W razie, kiedy garaż nie jest pomieszczeniem ogrzewanym i nie przylega do budynku mieszkalnego można zdecydować się na bramy garażowe bez warstwy ociepleniowej.
Bardzo modne stały się w ostatnim czasie siłowniki do bram i napędy, dzięki którym brama może się automatycznie otwierać i zamykać po naciśnięciu guzika na pilocie. Automatyka do bram jest dostępna w coraz bardziej korzystnych cenach, w związku z tym coraz większa liczba osób może sobie na nią pozwolić.
Automatyka może być zastosowana do wszelkiego rodzaju bram, zarówno bram uchylnych, jak i bram segmentowych, czy bram rolowanych. W zależności od typu bramy zastosowane będą różne rodzaje mechanizmów.
mechanizmy służące do automatycznego otwierania bram mogą być także z powodzeniem zastosowane w bramach wjazdowych. Dotyczy to bram otwieranych w jedną stronę, jak i bram uchylnych, które otwierają się na dwie różne strony.

Zazwyczaj automatyka jest stosowana w przypadku bram kutych. Siłowniki muszą być dostosowane pod względem mocy do wagi danej bramy. Im cięższa będzie brama i im większa tym mocniejsze powinny być siłowniki i tym mocniejszy powinien być silnik odpowiadający za otwieranie się bramy..

Leave a Comment