Ruch i ćwiczenia – nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu.

Dlaczego często czujemy się zmęczeni, apatyczni i mamy gorszy humor, wydawało by się, że bez racjonalnego powodu? Być może w naszym mózgu jest zbyt mało endorfin, które odpowiadają za radość, a wywarzają się w mózgu dzięki ruchowi.

Dlaczego ruch jest taki ważny

Ławeczka do ćwiczeńNic dziwnego,że ćwiczenia, bieganie czy taniec zalecane są w terapii depresji, stanach złego samopoczucia i znużenia psychicznego, a także po prostu, kiedy mamy gorszy dzień. W tym czasie zwykle nie bardzo chce nam się ruszać, ale przynajmniej pół godziny ćwiczeń czy innej aktywności gwarantuje nam trwałą poprawę samopoczucia, więc z pewnością warto. Jakie ćwiczenia wybrać, by poprawić swoje zdrowie psychiczne? Niektórzy uwielbiają taniec przy energetycznej muzyce. Jeżeli mamy towarzysza, to wspaniale humor poprawia gra w piłkarzyki. Rywalizacja dodatkowo napędza ochotę na zabawę. Grę można dostać w sieci i umieścić na stałe w domu. Można ją wyszukiwać w internecie pod hasłem: piłkarzyki sklep. Wiele osób twierdzi, że nastrój poprawiają im ćwiczenia siłowe z użyciem takich sprzętów jak ławka na siłownie czy hantle. Ten sprzęt nie jest drogi, więc także można go zakupić. Wiele radości sprawiają też ćwiczenia na maszynie, jaką jest orbitrek trekingowy. Co prawda ta aktywność męczy, ale jest to zmęczenie jedynie fizyczne.

Podczas tych ćwiczeń głowa odpoczywa a endorfiny zalewają nam mózg. Jeżeli więc humor nam nie dopisuje, postarajmy się poświęcić na ruch jedynie 30 minut, a nasze samopoczucie może się diametralnie zmienić i wtedy dzień nie jest do końca stracony.

Leave a Comment